banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Kayseri Şeker Şampiyonluğunu İlan Etti
IMG 7505Bu yıl ilk kez gerçekleştirilmekte olan Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde sekiz tur sona erdi. Yarın sabah 10.00’da oynanacak olan dokuzuncu ve son tur öncesi takımların sıralamaları şu şekilde;

İlk masada tura lider giren Kayseri Şeker Spor Kulübü Manisa Salihli Sardes Spor Kulübü’ne karşı 7-1 galip gelerek son tur öncesi lig şampiyonluğunu ilan etti.

İkinci ve üçüncü masalarda ise son derece heyecanlı mücadeleler yaşandı. Hatay Samandağ Altın Piyon – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor ile Denizli Pamukkale Üniversitesi – Denizli PAÜSA arasındaki maçlar 4-4’lük skorlarla noktalandı. Bu beraberliklerin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor ikinci, Denizli Pamukkale Üniversitesi ise üçüncü sıradaki yerlerini korumaya devam ediyorlar.

Yarın sabah oynanacak son turun ardından final sıralamasına göre son beş takım küme düşecek ve 2014-2015 etkinlik döneminde Türkiye Kulüpler Şampiyonası Final Grubunda doğrudan yer alacaklar. Ligi birinci, ikinci ve üçüncü sırada bitirecek kulüpler ise Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’ne terfi edecekler.
 
Turkish Chess Federation © 2014