banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Tur 7 - Kayseri Şeker Liderliğini Koruyor
7Türkiye Satranç Birinci Ligi’nin bugün saat 15.00’da başlayan yedinci turu 19.37’de sona erdi. Tura lider giren Kayseri Şeker Spor Kulübü ilk beş masada yer alan güçlü oyunculardan gelen 4,5 puan sayesinde Hatay Samandağ Altın Piyon Kulübü’ne karşı galip geldi. Muhammed Cemre Cevrin ile IM Ekaterina Atalık arasında oynanan ve 57 hamle sonunda beraberlikle neticelenen parti günün ilgi çeken karşılaşmalarındandı.

Genç  masa ve 16 yaş altı masalardan aldığı puanlar Hataylı ekibin kazanmasına yetmedi ve sıkı mücadele sonunda masadan 4,5-3,5 mağlup ayrılan Samandağ Altın Piyon Kulübü sekizinci tura beşinci sırada girdi.

Kayseri Şeker Spor Kulübü ise bu kazancın ardından ilk sıradaki yerini korudu.

2004 yılında satranç branşını bünyesine katan ve lige iddialı bir kadroyla katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor bu turda Burdur Çallıca Gençlik ve Spor Kulübü karşısında 5-3 galip gelerek ikinci sıraya yerleşti.

İzmir Karşıyaka Satranç Spor Kulübü ile Denizli Pamukkale Üniversitesi mücadelesi 5-3 Denizlili ekibin lehine noktalandı. Günün en uzun partisi ise Ozan Çapan ile Ali Polatel arasında oynandı. Denizli Pamukkale Üniversitesi bu kazancın ardından sekizinci tura üçüncü sırada girdi.

Karaman Sağlık Spor Kulübü karşısında yalnızca bir masada maç kaybeden Denizli PAÜSA masadan 5,5-2,5 ayrılarak dördüncü sıraya yerleşti.

Ligin sekizinci turu yarın saat 15.00’da oynanacak.
 
Turkish Chess Federation © 2014