banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Kağıt Spor Lider
IMG 6736Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde dört tur geride kaldı. Lige 2249 Elo ortalaması ile üçüncü sırada başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor, Denizli PAÜSA ile olan mücadelesinden 5-3 galip ayrılarak dördüncü kazancına ulaştı. Kocaeli ekibi bu kazanç ile beşinci tura tek başına lider girdi.

Bu sene lige ilk sırada başlayan ve kadrosunda birbirinden kuvvetli oyuncuları barındıran Kayseri Şeker Spor Kulübü, Denizli Pamukkale Üniversitesi’ni 6-2 yenerek ikinci sıraya oturdu.

İlk iki masasında Azeri oyuncular GM Nijat Abasov ile IM Orkhan Abdulov’un yer aldığı Burdur Çallıca Gençlik ve Spor Kulübü ile Hatay Samandağ Altın Piyon arasındaki maç beraberlikle noktalandı. Bu beraberliğin ardından Burdur ekibi beşinci tura üçüncü sırada girdi.

Ligin belirleyici ve önemli karşılaşmalarından biri yarın ilk masada Kocaeli Büyükşehir  Belediyesi Kağıt Spor ile Kayseri Şeker Spor Kulübü arasında oynanacak.

Sabah 10.00’da başlayacak beşinci tur maçlarını TSF sanal stadyumlarından izleyebilir, dördüncü turdan fotoğrafları galeride bulabilirsiniz.
 
Turkish Chess Federation © 2014